Само в 7DniBansko.bg

Невиждана глупост на Григор! Може ли да се провалиш така в битка за $ 8 милиона!?

7 Dni Bansko15.03.2017130

Григор Димитров направи невиждана глупост и се срина в третия кръг на турнира в Индиън Уелс. Нашият загуби трета поредна среща с американеца Джак Сок и приключи участието си в надпреварата с близо 8 милиона долара награден фонд. Гришо пропиля 4 геймбола, включително и един в тайбрека, който загуби с 7:9.

Григор спечели първата част с 6:3, с колкото пък загуби втората. В решителната трета част той започна повече от отлично направи бързо пробив и дръпна с 5:2. Въпреки, че допусна американецът да върна пробива, Димитров все пак се добра до вариант да заключи мача. При 5:4 българинът дръпна с 40:0 в подаването на Сок и имаше 3 мачбола, но показа изключително лабилна психика и допусна 18-ия в света да си вземе гейма. Това бе истински допинг за Сок и той приключи мача с тайбрек.

Победата над Григор даде на Сок страхотен шанс за достигане до четвъртфиналите, след като Марин Чилич отпадна още във втори кръг. След тази сензация американецът ще спори за място в топ 8 с непоставения Малек Джазири.