Само в 7DniBansko.bg

Ето така изглежда Гриша Ганчев, след като набие съдия на Левски (Култова снимка)

7 Dni Bansko04.03.2017140

Един от най-големите скандали в родния футбол е свързан с нежеланието на настоящия собственик на ЦСКА Гриша Ганчев да играе по синята свирка.

Предлагаме ви ексклузивна снимка от декември 1999 година от срещата-реванш за купата на България между Литекс и Левски. В първия мач „сините“ бият с 2:0 в последния мач на Костадин Гергинов, пенсиониран после подобаващо от шефа на столичани Майкъл Чорни.

В реванша Костадин Костадинов свири зловещо, спестява две дузпи за домакините, пуска нередовен гол на Левски и добутва резултата до 1:1 на полувремето. Тогава на почивката в реферската стая влиза за обяснения Гриша Ганчев. Костадинов се прави на ербап с думите: „Внимавай, че владея жиу-жицу“. След което е тръшнат за туш направо върху масата с плодовете…

Снимката показва как Гриша Ганчев чака да свърши почивката на мача и да види дали съдията Костадинов ще може да продължи мача. В крайна сметка Литекс стигна до 3:1, което обаче не му даде възможност да продължи.