Само в 7DniBansko.bg

Наш Китанов може да влезе в Топ 3 за този век – ето какво му трябва

7 Dni Bansko28.02.201740

Вратарят на ЦСКА Георги Китанов успя да запази мрежата си суха в шести пореден път. Той не е инкасирал гол вече 565 минути – 9 часа и 25 минути. За последно стражът бе матиран в 65-ата минута на домакинството на Верея (1:1). Тогава той получи попадение от бившия играч на червените Момчил Цветков. След това не допусна гол срещу Нефтохимик (2:0), Пирин Бл (2:0), Локо ГО (0:0), Дунав Русе (3:0), Черно море (2:0) и Берое (1:0).

Сега на роденият до Банско Георги му трябва също суха мрежа днес с Ботев (срещата е от 17,30 часа) и поне едно полувреме без допуснат гол във вечното дерби с Левски. Така Китанов ще стане първия вратар на ЦСКА и едва третия за този век, преминал границата от 700 минути без попадение във вратата му.

За последно го е правил друг играч на ЦСКА, но с екипа на Черноморец – Стоян Колев, който записа 870 минути. Пред него е само Димитър Иванков (Левски) с 1 282 минути.  Това постижение обаче би трябвало да бъде анулирано, защото е от периода, в която „сините“ се надцакваха за титлата с Литекс и през пролетта на 1999 година изиграха само два истински мача – в първия ЦСКА им вкара два гола, а във втория Гриша Ганчев им отмъкна титлата.