Само в 7DniBansko.bg

Тенис-лудостта в България продължава! Григор вече на полуфинал след рекорден бой

7 Dni Bansko10.02.2017100

10 000 в “Арена Армеец” и над 1,5 милиона пред екраните видяха немислимото доскоро – българин стигна полуфинал в най-големия турнир, правен някога в София.

Григор Димитров не остави никакви шансове на Виктор Троицки и го преодоля с 2:0 за само 65 минути.

Притеснението от огромната подкрепа този път липсваше и Димитров демонстрира цялата красота на своя тенис. Тя бе гарнирана с ефективност, а Троицки нямаше оръжията, с които да се противопостави на летящия по корта българин. Така световният №13 ще радва феновете у нас и в събота. Той ще излезе отново в 18 часа във втория полуфинал, а негов съперник ще бъде победителят от мача между Николоз Басилашвили и Мартин Клижан.

Началото бе трудно като Григор трябваше да спасява два брейбола още в първия гейм. Още в следващия обаче Димитров на свой ред проби съперника, а до края на сета просто бе перфектен на своя начален удар и след 30 минути вече водеше със сет аванс.

Първата половина на втората част бе равностойна като и двамата имаха по един гейм, в който преминаха през много равенства. Гришо обаче нанесе своя удар с пробив за 4:3, а след това приключи всичко в двубоя още в следващото подаване на празнуващия 31-ия си рожден ден Троицки.